Bitcoin-friendly Elon Musk wyprzedza Warrena Buffeta w rankingu miliarderów

12. Juli 2020 Aus Von admin

Bogactwo dyrektora naczelnego Tesli, Elona Piżma, poszerzyło się wraz z pojawieniem się w rankingu miliarderów Warrena Buffeta. Podczas gdy Piżmo jest silnym orędownikiem przyjęcia Bitcoinów i krypto walut, Buffet preferuje bardziej konwencjonalny sposób finansowania i nie preferuje krypto walut.

Według raportu Bloomberga, Piżmu udało się wspiąć po drabinie miliarderów, gdy jego akcje Tesli wzrosły o 11%, co dodało 6,1 mld dolarów do jego majątku.

Z tym dodatkiem, dane z Indeksu Miliarderów Bloomberga pokazują, że majątek przedsiębiorcy wynosi obecnie zdumiewające 70,5 mld dolarów. Z drugiej strony, Warren Buffet jest nadal wart 69,2 miliarda dolarów. Chociaż Piżmo prowadzi Buffeta o mały ułamek, to jednak właściciel Tesli po raz pierwszy przebija inwestora w indeksie miliarderów.

Dzięki dodatkowemu bogactwu Piżma jest on teraz bogatszy niż dyrektor generalny Oracle Corporation Larry Ellison.

W przypadku Tesla Boom oznacza to również, że Piżmo jest obecnie najwyżej opłacanym dyrektorem naczelnym w Stanach Zjednoczonych, w wyniku transakcji, którą zawarł dwa lata temu.

Różne poglądy na Bitcoina

Jeśli chodzi o Bitcoin i kryptokurrency, Piżmo i Bufet mają różne poglądy. Podczas gdy Piżmo popiera przyjęcie kryptokursztynu, Buffet ma bardziej powściągliwą opinię na temat wiodącej monety kryptograficznej.

Worsening Economy Leads to Record Bitcoin Trading in Argentina

Buffet zawsze był silnym krytykiem Bitcoina, jak kiedyś powiedział, że kryptokur waluta nie ma „żadnej wyjątkowej wartości“. Mówił też, że Bitcoin to „trutka na szczury“.

Nawet po tym, jak dyrektor generalny Trona Justin Clever zorganizował dla niego kolację charytatywną za 4,7 miliona dolarów, nie zmieniło to jego zdania ani opinii o Bitcoinie.

Z drugiej strony, Piżmo okrzyknęło wynalazek monety, kiedyś nazywając go „całkiem sprytnym“.

Piżmo ma małą inwestycję w Bitcoin’a.
W styczniu Piżmo przyznało, że widzi Bitcoina zastępującego gotówkę w przyszłości. Powiedział, że krypto waluta może być „zamiennikiem gotówki“. Ponownie, w odpowiedzi na tweet JK Rowling, Piżmo powiedział, że Bitcoin wyglądał solidnie w porównaniu z walutą wydaną przez rząd.

Ale powiedział, że ma tylko około 2,500 dolarów aktywów. Przyznał, że jego najlepszą kryptoreklamą jest Dogecoin, choć nie jest jasne, czy był poważny. Po przyznaniu się do swojej niematerialnej inwestycji w monetę w porównaniu z jego majątkiem, entuzjaści Bitcoinów żartowali, dlaczego miliarder nie miałby więcej inwestować w kryptokurrency.j