Bitcoin wieloryby bieżnik wody i hodl pomimo niedawnego spadku cen BTC

10. November 2020 Aus Von admin

Różne dane z łańcucha pokazują, że wieloryby Bitcoin Pro utrzymują swoje fundusze i mają niewielkie zainteresowanie sprzedażą w krótkim terminie.

Cena Bitcoinu (BTC) jest niestabilna. Po osiągnięciu 14 100 dolarów po raz pierwszy od 2017 roku, nastąpiło ostre wycofanie. Jednak kluczowe dane w łańcuchu i klastry wielorybów pokazują, że inwestorzy indywidualni o wysokiej wiarygodności utrzymują swoje pozycje.

Tendencja ta pokazuje, że wieloryby nie spodziewają się w najbliższym czasie znaczącego wycofania. Niski poziom aktywności wielorybów jest metryką pozytywną po dużej tendencji wzrostowej. Pokazuje ona, że wieloryby nie są jeszcze zainteresowane sprzedażą BTC i prawdopodobnie spodziewają się szerszego hossy.

W najbliższym czasie, obszary wsparcia Bitcoin znajdują się na poziomie 12 900 dolarów i 13 300 dolarów. Stabilność dominującej kryptokuranty powyżej tych dwóch poziomów pomimo różnych czynników makro jest trendem optymistycznym. Wybory w Stanach Zjednoczonych trwają i chociaż BTC odnotowała 4% spadek, to jednak jest ona stosunkowo odporna.

Inwestorzy wydają się być pewni

Dwa kluczowe wskaźniki w łańcuchu pokazują, że wieloryby i inwestorzy indywidualni, ogólnie rzecz biorąc, nie sprzedają aktywnie Bitcoinów. Po pierwsze, szacowany przez BTC wskaźnik dźwigni finansowej pokazuje, że transakcje na rynku instrumentów pochodnych nie maleją. Pokazuje to, że inwestorzy nie zamykają aktywnie swoich pozycji lub nie dokonują transakcji w warunkach niepewności związanej z wyborami prezydenckimi w USA.

Jednakże, po ogłoszeniu wyników wyborów, wysoki szacowany przez BTC wskaźnik dźwigni finansowej stwarza ryzyko zwiększonej zmienności. Ki Young Ju, dyrektor generalny CryptoQuant, powiedział Cointelegraphowi: „Szacowany przez BTC wskaźnik dźwigni finansowej na giełdach instrumentów pochodnych rośnie do dnia wyborów. Może to spowodować dużą zmienność cen BTC z powodu kaskadowej likwidacji“.

Termin „kaskadowa likwidacja“ odnosi się do sytuacji, w której kontrakty terminowe są likwidowane kolejno w krótkim czasie. Dla przykładu, jeśli sprzedawcy krótkoterminowi coraz częściej stawiają zakłady na Bitcoin, a cena BTC rośnie, może to spowodować likwidację kontraktów typu shorts jeden po drugim. Kiedy to nastąpi, powoduje to kaskadową likwidację, powodując gwałtowny wzrost zmienności.

Po drugie, jest mniej wielorybów sprzedających się na giełdach w USA, które są zwykle używane przez wieloryby, takie jak Coinbase Pro i Gemini. Według danych CryptoQuant, w Stanach Zjednoczonych występuje niski napływ Bitcoin na giełdy, co oznacza, że istnieje mniejsze ryzyko krótkoterminowej sprzedaży z wielorybów w przewidywalnej przyszłości. Ju wyjaśnił:

„Wieloryby na amerykańskich giełdach spot nie są na razie aktywne. Spot Exchanges‘ Inflow Mean to średnia ilość Bitcoinów zdeponowanych na giełdach spot, w tym na amerykańskich giełdach takich jak Coinbase Pro, Gemini, Bittrex i innych. Pomocne jest dostrzeżenie krótkoterminowego ryzyka dumpingu wielorybów.“
12 października, na przykład, napływy na amerykańskie giełdy nagle przekroczyły strefę zagrożenia. Jak tylko to zrobili, Bitcoin spadł gwałtownie w krótkim czasie. W ciągu ostatnich dwóch tygodni, napływy wymiany były znacznie poniżej strefy zagrożenia. Zmniejsza to prawdopodobieństwo gwałtownej korekty w najbliższym czasie.

Klastry wielorybów pokazują, że Bitcoin jest wyprzedany

Mapa wielorybnicza wykazała, że w najbliższym czasie istnieją dwa poziomy techniczne, które służą jako ważne obszary. W oparciu o skupiska wielorybów, poziomy 12 987 i 13 650 dolarów są krytyczne. Gromady wielorybów powstają, gdy nowo zakupione BTC pozostają na miejscu. Klastry pokazują obszary, w których wieloryby kupiły wcześniej Bitcoin i są często uważane za poziomy wsparcia.

Ponieważ cena Bitcoin’a od 3 listopada wynosi poniżej 13.650$, odzyskanie 13.650$ i pozostanie powyżej potwierdziłoby to jako poziom wsparcia. Dlatego też, w krótkim okresie czasu, wzrost powyżej 13.650$ jest ważny dla kupujących, aby kontynuować rajd. Bitcoin ustanowił pozytywny trend techniczny w ostatnim tygodniu, broniąc obszaru wsparcia makro 13.000 dolarów. Tak długo, jak BTC pozostaje powyżej zakresu 13.000$-13.500$, krótkoterminowy trend byka jest nienaruszony.

Z technicznego punktu widzenia, Whalemap wyjaśnił, że dzienny wykres Bitcoin wskazuje, że kryptokur waluta jest wyprzedana. Wskaźnik względnej siły, czyli RSI, jest wskaźnikiem, który mierzy pęd Bitcoinu i czy jest on wykupiony czy wyprzedany. Na wykresie dziennika świec, RSI pokazuje, że BTC jest obecnie wyprzedane, Whalemap powiedział. „Miesięczna świeca zmiotła 2019 r. wysoko i zamknęła się pod nią“. Niebieskie obszary [$16,000] oznaczają ważne włókna makro. Spodziewam się, że wielcy faceci będą tam czerpać zyski.“

W oparciu o wykres dzienny, zakres 13 0000-14 000$ jest obszarem zainteresowania sprzedawców. W związku z tym, jeśli Bitcoin pozostaje stabilny powyżej 13.000$ i odzyskuje 14.000$, następny poziom oporu wynosi 16.000$. Dla krótkoterminowego przypadku byka BTC do wzmocnienia, wykres dzienny oznaczający zamknięcie powyżej 14.000$ jest krytyczny w listopadzie. Jeśli do tego dojdzie, tak jak w grudniu 2017 r., BTC może osiągnąć nowy rekord w grudniu.

Dwie główne zmienne w krótkoterminowym trendzie cen Bitcoinów

Od połowy października górnicy Bitcoinu coraz częściej sprzedają duże ilości Bitcoinu. W porze deszczowej w północnych Chinach, która zazwyczaj rozpoczyna się podczas jesieni, górnicy zwiększają swoje możliwości korzystania z tańszej energii elektrycznej. Ponieważ obszary takie jak Syczuan są uzależnione od energii wodnej, pora deszczowa skutkuje niższymi kosztami energii elektrycznej. Kiedy jednak pora deszczowa dobiega końca, wielu górników nagle zaprzestaje eksploatacji BTC.

Według danych z Bajtree, w ciągu ostatniego tygodnia górnicy sprzedali sporo Bitcoinu. W ciągu ostatnich siedmiu dni nastąpiła zmiana wartości netto zapasów Bitcoinu o wartość ujemną 1 060 BTC, co oznacza, że górnicy sprzedali o 1 060 BTC więcej niż wydobyli, co wywarło znaczną presję na rynek. W związku z tym Bitcoin odnotował drugą co do wielkości ujemną zmianę w zakresie trudności eksploatacyjnych w historii, ponieważ górnicy masowo zaprzestali eksploatacji BTC. Glassnode napisał:

„Właśnie zaobserwowaliśmy drugą co do wielkości ujemną korektę #Bitcoin trudności górniczych w historii: -16%. Wynik ten przewyższył zmianę o -15,9% w marcu tego roku. Jedyną inną trudnością w czasie była większa korekta w dół (-18%) ponad 9 lat temu, w październiku 2011 r.“.
Istnieje możliwość, że mniejsza presja sprzedaży wywierana przez górników mogłaby pozwolić na wzmocnienie dynamiki Bitcoinu. Na szczycie prawdopodobnego spadku sprzedaży BTC przez górników, wybory w USA zaczną mieć większy wpływ. Analitycy, w tym Alex Krüger, stwierdzili, że demokratyczny kongres lub wybór Joe Bidena prawdopodobnie wzmocni nastroje wokół Bitcoina.

Jeśli Biden zostanie wybrany, Krüger powiedział, że złoto, Bitcoin i aktywów safe-haven prawdopodobnie wzrośnie wartość na podstawie znacznej niepewności na rynku akcji, który będzie się przygotować do dodatkowych regulacji i potencjalnie wyższe stawki podatkowe.

Jeśli prezydent Donald Trump zostanie ponownie wybrany, spowoduje to wzrost ryzyka związanego z aktywami, co może doprowadzić do jednoczesnego wzrostu BTC. Barry Silbert, dyrektor generalny Grayscale – firmy inwestycyjnej zajmującej się kryptokurrency – powiedział, że zarówno wygrana Trumpa, jak i Bidena przyniosłaby korzyści Bitcoinowi.