Folia rynkowa: Bitcoin zanurza się do 30,3 tys. dolarów jako opcja dla inwestorów stawiających zakłady na sieć Ethernet Sub-$800.

Bitcoin zanurzenie do zaledwie 30.305 dolarów został zintensyfikowany z lewarowanym długich likwidacji instrumentów pochodnych; handlowcy opcji są całkowicie niedźwiedzi na eter, rodzimy składnik aktywów Ethereum.

Bitcoin (BTC) handluje około 33.277 dolarów od 21:00 UTC (16:00 ET). Poślizg 10,9% w ciągu ostatnich 24 godzin.
Zakres 24-godzinny Bitcoin’a: 30.305- 38.947 dolarów (CoinDesk 20).
BTC powyżej 10 godzin, ale znacznie poniżej 50 godzinnych średnich kroczących na wykresie godzinowym, boczny sygnał dla techników rynkowych.

Handel Bitcoin na Bitstamp od 8 stycznia.

Cena Bitcoina spadła w ciągu ostatnich 24 godzin, z 38.947 dolarów o 22:00 UTC (17:00 ET) niedziela do 30.305 dolarów do 17:00 UTC (12:00) poniedziałek, zgodnie z danymi CoinDesk 20. W ciągu 19 godzin, najstarsza kryptokurna świata Bitcoin Up spadła o 8,642$, co oznacza stratę ponad 22%. Od tego czasu cena wzrosła nieznacznie, ale nie bardzo, o 33.277 dolarów od czasu prasy.

Przeczytaj więcej: Bitcoin’s Big Drop Again Coincides With Dollar Bounce in Forex Markets

„Bitcoin widzi, że jego stromy ruch w górę, coś, co jestem pewien, że niektórzy handlowcy witają z zadowoleniem, po tym jak poczuli, że przegapili okazję, aby dodać do słabości“, zauważyła Katie Stockton, analityk Fairlead Strategies.

Stockton nadal stoi na jej przewidywania w zeszłym tygodniu, że poziom „wsparcia“ Bitcoin jest gdzieś poniżej 25.000 dolarów, gdzie oczekuje, że handlowcy zaleją rynek zleceniami kupna i podbić cenę. „Trudno jest dostrzec, gdzie wsparcie zostanie ostatecznie odkryte na kilku poziomach, począwszy od 25.000 dolarów, ale jest mało prawdopodobne, aby stało się to od razu, biorąc pod uwagę warunki nadal wykupu“.

Zapisz się do First Mover, naszego codziennego newslettera o rynkach.
Zapisując się, będziesz otrzymywać e-maile o produktach CoinDesk i zgadzasz się na nasze warunki i politykę prywatności.

Rynek instrumentów pochodnych pogorszył sytuację Bitcoin’s tumble, jak twierdzi Jason Lau, dyrektor operacyjny kryptokurrency exchange OKCoin z siedzibą w San Francisco. „Ogólna korekta rynku została utrwalona przez długi okres czasu na pozycjach instrumentów pochodnych o dużej dźwigni finansowej“ – powiedział Lau CoinDesk.

Według agregatora danych Bybt, niedziela była zdecydowanie największym dniem likwidacji w ciągu trzech miesięcy, przy czym sam Binance przetworzył ponad 500 milionów dolarów w długich likwidacjach, kryptocurrency version of a margin call.

Całkowita likwidacja Bitcoinów w głównych lokalizacjach w ciągu ostatniego miesiąca. Zielone linie to długie likwidacje, czerwone to sprzedaż, pomarańczowe to cena spot BTC.

Jednak, zdaniem niektórych obserwatorów rynku, sprzedaż Bitcoin’a niekoniecznie jest zła dla kryptokursztynu.

„Dzisiejszy spadek powinien być postrzegany jako zdrowa korekta przez inteligentne instytucje, które kupiły BTC z 20.000 dolarów w drodze do 30.000 dolarów“, zauważył David Lifchitz, dyrektor inwestycyjny firmy kwantowej ExoAlpha. „Niepokojącym sygnałem, że rozmawialiśmy z naszymi inwestorami, nie było to, że cena Bitcoin wzrosła, ale jego prędkość, prędkość, z jaką się poruszał i amplituda codziennych ruchów“.

Rzeczywiście, ponieważ Bitcoin przynosi ogromne zyski cenowe i późniejsze straty, jak to miało miejsce w poniedziałek, czynnik zmienności na rynku jest powiększony. Doprowadziło to do tego, że 30-dniowa zmienność kryptokurny na świecie została przesunięta do 71,9%, co jest poziomem niespotykanym od 5 czerwca 2020 roku.